PISANKA WIELKANOCNA

Opublikowano: piątek, 03 maj 2019 Drukuj E-mail

34 uczniów naszej szkoły ze wszystkich etapów edukacyjnych, tj.  17 - z klas I- III, 18 – z klas IV-VII oraz gimnazjum wykonało  prace do gminnego konkursu „Na Najpiękniejszą Pisankę" zorganizowanego przez PSP w Jaworsku i Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi oraz konkursu rejonowego na „Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową” zorganizowanego przez MOK w Brzesku. Wykonane pisanki wyróżniały się  różnorodnością technik, form i barw użytych do ich zdobienia. Zgodnie z regulaminem konkursu gminnego spośród 9 prac reprezentujących w tym roku naszą szkołę na wyróżnienie zasłużyła praca Olgierda Sadłonia, w kategorii klas I-III oraz zdobiona wydmuszka Julii Miśkowicz z kl. IIIC nagrodzona III miejscem. Wszyscy uczniowie biorący udział w  konkursach otrzymali podziękowania za kultywowanie tradycji związanych ze zdobieniem jajek w okresie Świąt Wielkanocnych. Dyplomy i słodkie upominki, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczyła dyrektor szkoły pani Agata Jankowska. Podziękowania otrzymali:

z kl.I-III – Aleksandra Pałucka, Lena Czajkowska, Anna Flądro, Jakub Hajduk, Julia Roczniak, Przemysław Marzec, Aleksandra Powroźnik,  Zuzanna Kuźma, Karolina Kędzior, Julia Krzykalak, Tymoteusz Komęza, Monika Bolek, Milena Grzebieniarz, Anna Serafin, Oliwia Rzepka,  Maja Jakubas;

z kl.IV-VII - Nikola Cudecka, Wiktoria Roczniak, Paulina Chamioło, Kacper Kurek, Marcin Sakłak, Patrycja Czajkowska, Julia Kawa, Weronika Płaneta, Michał Sakłak, Kurek Emilia,Aleksandra Serafin;

z gimnazjum: Kinga Serwatka, Aleksandra Moryc, Ilona Książek, Emilia Wołek, Karolina Bober, Selena Fikas. Gratulujemy pomysłowości i wyobraźni plastycznej w zdobieniu pisanek.

11tki2