certyfikat

Plener Malarski - 2023

Opublikowano: poniedziałek, 12 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

 

Wernisaż wystawy obrazów XIV Integracyjnego Pleneru Malarskiego na Zamku w Dębnie miał miejsce 7 czerwca 2023 roku na dębińskim zamku. Wydarzenie odbywa się od lat, a w tym roku świętowano już setną rocznicę pierwszego pleneru malarskiego, który dawno temu był zorganizowany dla studentów krakowskiej ASP. Tradycja spotkań malarskich jest kontynuowana do dzisiaj. Pod zamkiem spotykają się „artyści” ze szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzeska, Tarnowa i Woli Rzędzińskiej, jak również Seniorzy z Klubów Seniora w Dębnie, Sufczynie i w Tarnowie, aby uwieczniać unikatowe zabytki jak: zamek, kościół św. Małgorzaty, kaplicę Jastrzębskich, a także przydrożne kapliczki i pomniki. Podczas kilkudniowych prac powstają ciekawe, barwne obrazy wykonywane przez uczestników pleneru różnymi technikami. Wśród Laureatów tegorocznych znalazła się uczennica z naszej szkoły Aleksandra Powroźnik z kl. 6a, która zdobyła I miejsce w kategorii klas V-VIII. Wyróżnienie w konkursie za swoje prace zdobyły uczennice: Ania Rogóż z kl. 6b i Natalia Gawor z kl. 6a. W konkursie udział wzięła również Lena Wojciechowska z klasy 6b, której serdecznie dziękujemy. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Zebrane prace można podziwiać do 30 czerwca 2023 r. w Zamku w Dębnie na wystawie poplenerowej.

GALERIA(klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

M P9040383
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.