Wakacje

Wycieczka do Warszawy

Opublikowano: poniedziałek, 19 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

 

14 czerwca b.r. na zaproszenie Pani Józefy Szczurek-Żelazko - Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP i Kancelarii Premiera.
Wycieczka mogła się odbyć dzięki Umowie wsparcia zawartej pomiędzy Fundacją Agencji Rozwoju Przemysłu a Stowarzyszeniem Wspierania Rozwoju Gminy Dębno Dębińskie Pasje.

Po przyjeździe do Warszawy najpierw udaliśmy się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie mogliśmy zobaczyć miejsca pracy ministrów i rządowych ekspertów. Dowiedzieliśmy się, że siedziba Kancelarii Premiera ma ciekawą historię. Na początku XX w. mieścił się tu Korpus Kadetów. W czasie I wojny światowej budynek służył jako szpital. We wrześniu 1939 r. gmach został zbombardowany. Mogliśmy zobaczyć fragment ocalałego wówczas budynku. Wielką atrakcją dla uczniów było wejście do ściśle strzeżonej sali obrad Rządu i zajęcie miejsc premiera i ministrów.
Następnie udaliśmy się do gmachu Sejmu RP, gdzie wysłuchaliśmy wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznaliśmy jego dzieje współczesne. Pani przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała nam o pracy posłów. Uczniowie mieli okazję zasiąść w ławach dla dziennikarzy i wysłuchać fragmentu obrad sejmowych.

Miłym akcentem naszej wycieczki było spotkanie z Panią Poseł, Józefą Szczurek- Żelazko, która mimo wielu obowiązków znalazła czas na spotkanie z młodzieżą. Z niezwykłą serdecznością opowiadała o swojej pracy, a także udzielała odpowiedzi na pytania uczniów. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie z Panią Poseł pamiątkowe zdjęcie.

Wizyta w Kancelarii Premiera i Sejmie RP była ważnym doświadczeniem.
W imieniu uczestników wycieczki i całej szkoły, chcieliśmy raz jeszcze podziękować Pani Poseł za zaproszenie i życzliwe przyjęcie w Warszawie. Serdecznie dziękujemy!

GALERIA(klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

PNPC
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.