certyfikat

Spotkanie z Policjantem i prelekcja dla Rodziców

Opublikowano: poniedziałek, 20 listopad 2023 Drukuj E-mail

 

W dniu 15 listopada 2023 r. w  naszej szkole odbyło się ogólne zebranie rodziców. Gościem podczas tego spotkania była  asp. Monika Tomkiewicz z Wydziału ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. 

Poruszyła temat przejawów demoralizacji oraz odpowiedzialności karnej nieletnich, opowiedziała o nowych zagrożeniach czyhających na młodego człowieka, m.in. cyberprzemocy, uzależnieniach od Internetu, gier sieciowych, telefonów komórkowych oraz ich negatywnych konsekwencji. Zapoznała rodziców z podstawowymi pojęciami typu: małoletni, nieletni, demoralizacja, substancje psychoaktywne, psychotropowe środki odurzające. Dużo uwagi poświęciła niebezpiecznym treściom w sieci. Rodzice wykazali zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami i mamy nadzieję, że informacje, które usłyszeli, pomogą im ustrzec swoje dzieci przed tymi niebezpieczeństwami.

Liczne indywidualne rozmowy rodziców z asp. Moniką Tomkiewicz po  wystąpieniu świadczą o zainteresowaniu i potrzebie organizowania takich prelekcji.

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

MIMG 2160
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.