„Kwiaty biało – czerwone” - sukces Patryka

Opublikowano: czwartek, 14 grudzień 2023 Drukuj E-mail

Patryk Brzegowy z klasy 5a odebrał 1 grudnia nagrodę za zdobycie II miejsca w Małopolskim Konkursie Fotograficznym z okazji Święta Niepodległości „Kwiaty biało – czerwone”. Na konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 74 im. S. Staszica w Krakowie pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty nadesłano prawie 200 prac. Przedmiotem konkursu była fotografia, której temat wiązał się z barwami narodowymi i tytułem „Kwiaty biało – czerwone”. Na fotografii musiały znaleźć się żywe (nie sztuczne) kwiaty białe i czerwone lub biało-czerwone. Każdy uczestnik mógł nadesłać tylko jedną fotografię. Wszystkie fotografie zgłoszone na konkurs były wysłane do organizatora wyłącznie w wersji cyfrowej. Technika wykonania zdjęć była dowolna, ale kryteria oceny prac uwzględniały zgodność z regulaminem, oryginalność i jakość wykonania, a także wartość artystyczną. Spośród wielu prac zauważono również fotografie Wiktorii Gajdy z kl. 6 oraz Zuzanny Wołek z kl. 7b, których prace zakwalifikowano do wystawy w Dworku w Branicach (oddział Muzeum Archeologicznego w Nowej Hucie). Udział w konkursie wzięły również Julia Kołodziej z kl. 4, Gabriela Wojciechowska z kl. 6 i Lena Wojciechowska z kl.7b. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zgłoszenie prac do konkursu.

Kartka