Akcja „Zbieram to w szkole”

Opublikowano: środa, 03 styczeń 2024 Drukuj E-mail

Nasza szkoła rozpoczyna udział w projekcie pt. „ZBIERAM TO W SZKOLE”. Jest on cenną inicjatywą opartą na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody” i określany jest "pomocą bez pieniędzy". Całą akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa- Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

Głównym celem projektu „Zbieram to w szkole” jest uwrażliwienie młodych ludzi na problemy mieszkańców krajów ubogich, takich jak Boliwia i Czad oraz charytatywna zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację pomocy rozwojowej przez misjonarzy – księży Sercanów pracujących w Afryce i Azji.

Za udział w programie- zebranie dużej ilości surowców- szkoła dodatkowo może otrzymać nagrody: książki, gry edukacyjne, puzzle, torby ekologiczne oraz krzyżyki sercańskie.

CO ZBIERAMY ?

• stare telefony komórkowe i tablety

• zużyte baterie

• „Dobre monety”(monety i banknoty z całego świata, aktualne i wycofane z obiegu) oraz nasze polskie grosze!

Monety wrzucamy do pojemnika w sali nr 23 (tam też będzie lista, na którą należy się wpisać), natomiast baterie i komórki do pojemnika na korytarzu wejściowym (prosimy wpisać się na dołączoną listę, aby otrzymać uwagi pozytywne).

Włączenie się w ten projekt to okazja do zaangażowania nas wszystkich we wspólną sprawę, jaką jest pomoc ubogim i ochrona środowiska.

Akcję koordynuje Szkolne Koło Caritas.

Dziękujemy!!!

M P9040383