Powiatowe Targi Edukacyjne Brzesko 2024

Opublikowano: czwartek, 07 marzec 2024 Drukuj E-mail

W dniu 05.03.2024 r. klasa 8 odwiedziła Technikum im. J. Piłsudskiego oraz Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. Uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną tych szkół oraz mieli okazję uczestniczyć w prezentacji pracowni szkolnych. Następnie uczniowie wzięli udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych w Brzesku, zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji. Na targach zaprezentowały się wszystkie szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Brzeski. Przedstawiły one bogatą ofertę kształcenia w liceach ogólnokształcących oraz kształcenia zawodowego w branżowych szkołach i technikach.

Podczas targów każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Uczniowie mieli możliwość uzyskania informacji nt. kierunków kształcenia w szkołach ponadpodstawowych powiatu brzeskiego w roku szkolnym 2024/2025r. Obejrzeli stoiska wystawowe promujące każdą ze szkół. Mogli skorzystać z informacji uzyskanych od starszych kolegów i przygotowanych ulotek.

Udział  w  takich wydarzeniach ma być wsparciem uczniów w procesie przygotowania ich do świadomego i samodzielnego wyboru kolejnego etapu kształcenia i zawodu z uwzględnieniem ich zainteresowań, uzdolnień i predyspozycji zawodowych.