Spektakl kabaretowy: „Być kobietą, być kobietą…”

Opublikowano: poniedziałek, 18 marzec 2024 Drukuj E-mail

W piątek ( 8 marca ) o godz. 10.45 w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet odbył się spektakl kabaretowy pt. „ Być kobietą, być kobietą…” przygotowany przez uczennice i uczniów z klasy V a pod kierunkiem pani Zuzanny Jarek. Przedstawienie składało się z kilku części: na początku był miniwykład: „Ciekawostki o kobietach”, który przedstawiła Julia Płaneta, potem w zabawnej scence z życia mężczyzny i kobiety wystąpili: Alicja Barnaś i Beniamin Kozioł, następnie Magdalena Kopacz-Kargól i Julia Płaneta przeprowadziły na czerwonym dywanie „Pokaz mody dla nauczycielek”.

Na zakończenie odbył się „Koncert życzeń’’ dla wszystkich pań i dziewczynek z naszej szkoły. W trakcie spektaklu tancerki z klasy V a i V b zademonstrowały taniec: „Chocolate, choco, choco”.

Przedstawienie uświetniły piosenki: „Damą być” w wykonaniu Laury Franczyk i „Będziesz moją panią”, którą zaprezentowali: Wojciech Marek i Maksymilian Migdał z klasy IV. Wokalistów do występu przygotowała pani Elżbieta Rega.

Do spektaklu wykonano piękną dekorację, na granatowym tle pojawił się tytuł spektaklu, poniżej były niebiesko-białe kwiaty i damskie imiona. Nieopodal znajdowała się ogromna makieta telewizora. Prezenterką, która poprowadziła cały program, była Iga Wołek.

Dziękujemy ks. Grzegorzowi, pani Krystynie Klimek, pani Justynie Płanecie i pani Lidii Migdał za pomoc w przygotowaniu przedstawienia. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich akademii w naszej szkole.

Tekst: Uczniowie klasy V a