Sukcesy uczniów podczas XV Gminny Konkursu na „Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną”

Opublikowano: poniedziałek, 08 kwiecień 2024 Drukuj E-mail

Konkurs został zorganizowany 20.03.2024r. przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku oraz Dębińskie Centrum Kultury. Miał on na celu podtrzymywanie tradycji Świąt Wielkanocnych, dziedzictwa kulturowego związanego z tworzeniem pisanek, twórczego spędzenia wolnego czasu, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej. Jajo od wieków uważane było za symbol życia i odrodzenia, a ozdobione miało tajemniczą moc. Tworzenie pisanek jest nierozerwalnym symbolem Świąt Wielkanocnych, zakorzenionym w naszej kulturze i religii chrześcijańskiej.

W konkursie wzięło udział 57 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dębno, w trzech kategoriach wiekowych. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wykonali swoje prace różnorodnymi technikami oraz wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu nagród w dwóch kategoriach: pisanki tradycyjnej i nowoczesnej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy Laureatom!

KLASY I-III

kategoria – PISANKA TRADYCYJNA:

II miejsce: Laura Nazimek – PSP w Woli Dębińskiej

KLASY IV-VI

kategoria – PISANKA NOWOCZESNA:

Wyróżnienie: Alicja Barnaś – PSP w Woli Dębińskiej

KLASY VII-VIII

kategoria – PISANKA TRADYCYJNA:

I miejsce: Anna Rogóż – PSP w Woli Dębińskiej

Wyróżnienie: Natalia Gawor – PSP w Woli Dębińskiej

kategoria – PISANKA NOWOCZESNA:

III miejsce: Małgorzata Chmielowiec – PSP w Woli Dębińskiej