Ostatni mecz (9 X 2004)

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 27 październik 2004 Opublikowano: środa, 27 październik 2004 Drukuj E-mail

LKS "Pogórze" Gwoździec : LKS "Orzeł" Dębno 1:1 (0:0) W ostatnim meczu rundy jesiennej niepokonana jak dotąd drużyna lidera z Dębna gościła na trudnym terenie "Pogórza". Aura spowodowała, że dobrze przygotowane boisko kryło w sobie szereg wodnych niespodzianek. Od pierwszych minut spotkania "Orzeł" starał się narzucić swój styl gry. Niestety na mokrym boisku techniczna drużyna gości nie była w stanie udowodnić swojej wyższości. Coraz śmielej za to atakowali goście. Już w 3 min po błędzie sędziego, który "puścił" spalonego napastnik Gwoźdźca przegrał pojedynek sam na sam z Płanetą. Pierwsza połowa upływała pod znakiem obustronnych błędów przy czym przyjezdni popełniali ich znaczni więcej. Tylko akcje lewą stroną i dośrodkowania Migdała oraz doskonała gra w obronie M. Węgrzyna mogły skłonić ręce do oklasków. Po męskiej rozmowie z trenerem w szatni i zmianie trzech zawodników "Orzeł" zdecydowanie zaatakował. Drużyna "Pogórza" nie była w stanie wyjść z własnej połowy. Po upływie jednak 10 minut gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę. Napastnik Gwoźdźca uciekł Cudeckiemu i strzałem z ok. 20 metrów pokonał niepewnie interweniującego Płanetę. "Orzeł" mógł już tylko atakować. Wprowadzeni nowi zawodnicy – Bodzioch, Greń, ożywili grę, nadal jednak bramkarz miejscowych wychodził obronną ręką z wielu sytuacji (np. zamykający akcję Pytel trafił w boczną siatkę). Wreszcie w 48 min. K. Węgrzyn zdecydował się na strzał z 18 metrów. Mokra piłka zdezorientowała bramkarza, który puścił ją między nogami do bramki. Zrobiło się 1:1. "Orzeł" mimo straty Płanety (którego po kontuzji zastąpił z dobrym skutkiem Mucha) atakował nadal i gdyby nie słabo dysponowany tego dnia sędzia (nie uznana prawidłowa branka głową zdobyta przez Cudeckiego) wywiózłby z Gwoźdźca 3 punkty. Mecz skończył się podziałem punktów a drużyna z Dębna została liderem jesieni 2004r.
Tabela końcowa (jesień 2004):

1. "Orzeł" Dębno 7 17p 27 : 3
2. "Jadowniczanka" 7 14p 20 : 10