RODO / Polityka Prywatności

Nadrzędna kategoria: Specjalne Utworzono: wtorek, 14 maj 2013 Opublikowano: wtorek, 14 maj 2013

 

RODO

Szanowni Państwo,

Z dniem 25 maja 2018 r. zaczęły obowiązywać przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane często jako “RODO”). RODO obowiązuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej i wprowadza szereg zmian w rozporządzaniu danymi osobowymi w jednostkach organizacyjnych.
Także Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej,w trosce o bezpieczeństwo Państwa danych osobowych, wprowadziła określone regulacje i restrykcje, opisane w poniższej klauzuli informacyjnej.

Czym są dane osobowe?

Dane osobowe, zgodnie z RODO, są to wszelkie informacje, które pozwalają zidentyfikować osobę fizyczną. W przypadku Państwa danych przetwarzanych przez Szkołę są to na przykład imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail.

Kto jest administratorem  Danych Osobowych oraz Inspektorem Ochrony Danych? Administratorem danych osobowych Państwa oraz Państwa dzieci – uczniów naszej Szkoły jest Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej, tel. 14 66 58 218, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W przypadku pytań lub wątpliwości czy dane w Szkole są przetwarzane prawidłowo, można zwrócić się do wyznaczonego w placówce Inspektora Ochrony Danych Osobowych, którym jest Pan Łukasz Franczyk adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 Jaki jest cel oraz podstawy prawne przetwarzania?

Celem przetwarzania Państwa danych osobowych oraz danych Państwa dzieci jest realizacja statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w Szkole.  Natomiast regulacje prawne, na podstawie których przetwarzamy dane osobowe Państwa i Państwa dzieci, to: art.6 ust.1 lit. c. RODO (wypełnienie obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze), Ustawa Prawo oświatowe oraz Ustawa o systemie oświaty.  W niektórych sytuacjach przetwarzamy również dane osobowe na podstawie Państwa zgody (art.6 ust.1 lit. a. RODO). Ma to miejsce na przykład w sytuacji, gdy planujemy umieścić wizerunek (zdjęcie) Państwa dziecka na stronie internetowej Szkoły bądź też na potrzeby zawarcia umowy grupowego ubezpieczenia dzieci – uczniów naszej Szkoły.

Natomiast w przypadku wykorzystania monitoringu wizyjnego w Szkole podstawą przetwarzania danych jest art.6 ust.1 lit. e. RODO – wykonanie zadania realizowanego w interesie publicznym.

Jakie kategorie Państwa danych przetwarzamy?

Realizując obowiązek prawny ciążący na Administratorze, przetwarzamy następujące kategorie danych osobowych Państwa oraz Państwa dzieci:

 • podstawowe dane identyfikacyjne (imiona i nazwiska Państwa oraz Państwa dzieci)
 • szczegóły osobiste (imiona rodziców, data urodzenia)
 • elektroniczne dane identyfikacyjne (numer telefonu, adres e-mail)
 • biometryczne dane identyfikacyjne dziecka (zdjęcie)
 • dane dotyczące zamieszkania
 • dane psychologiczne dziecka (w przypadku korzystania z opinii Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej)
 • dane dotyczące zdrowia fizycznego dziecka (w przypadku zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego).

Ponadto w ramach wykonania zadań realizowanych przez Szkołę w interesie publicznym przetwarzamy wizerunek Państwa dzieci w obszarze monitoringu wizyjnego.

Czy będziemy przekazywać dane osobowe do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych?

Nie przekazujemy danych osobowych Państwa oraz Państwa dzieci poza teren kraju. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa lub za Państwa zgodą.

Czy dane osobowe powierzone naszej szkole będą podlegały profilowaniu?

Dane powierzone przez Pana/Panią nie będą podlegały profilowaniu.  

Przez jaki okres przechowywane będą dane osobowe?

Dane osobowe będą przechowywane przez okres zgodny z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 18.01.2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.  Dane dotyczące monitoringu wizyjnego będą przechowywane do 7dni.

Jakie przysługują Państwu uprawnienia?

W przypadku danych osobowych Państwa oraz Państwa dzieci przysługuje Państwu:

 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych
 • prawo do usunięcia danych (do „bycia zapomnianym”)
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych
 • prawo do przenoszenia danych
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych – przy czym cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Państwa zgody przed jej wycofaniem
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych) – w przypadku, gdy uważają Państwo, że przetwarzamy Państwa dane niezgodnie z prawem.

 

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych

Podanie przez Państwo danych osobowych jest:

 • wymogiem ustawowym – w przypadkach wynikających z Ustawy Prawo oświatowe oraz Ustawy o systemie oświaty
 • dobrowolne –  w przypadkach, w których wyrazili Państwo zgodę na przetwarzanie danych.

Polityka prywatności

 

Kim jesteśmy

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Jakie dane osobiste zbieramy i dlaczego je zbieramy:

Komentarze

Nie prowadzimy.

Media

Jeśli przesyłasz nam fotografie, powinieneś unikać przesyłania obrazków z tagami EXIF lokalizacji. Odwiedzający stronę mogą pobrać i odczytać pełne dane lokalizacyjne z obrazków w witrynie.

Formularze kontaktowe

Korzystając z dowolnego formularza, w tym poprzez pole komentarza lub wysyłając bezpośrednio e-mail, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez Administratora tej strony internetowej.

Ciasteczka

Serwis ten używa ciasteczek (pliki cookies), dzięki którym serwis może działać sprawniej.

Ciasteczka (cookies) to niewielkie pliki tekstowe zapisywane na komputerze Użytkownika, w celu prawidłowego działania serwisu. Pliki te pomagają Użytkownikowi zapamiętać swoje preferencje dotyczące serwisu, np. personalizacja ustawień, wyświetlania tekstów, dopasowania reklam, itp.
Domyślnie przeglądarki internetowe dopuszczają przechowywanie plików cookies na urządzeniach końcowych Użytkowników. Ustawienia te mogą być zmienione, a pliki cookies wyłączone i usunięte z przeglądarki w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Serwis ten wykorzystuje pliki cookies m.in. do:

 • dostosowania zawartości stron serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych.

Więcej informacji o plikach cookies można znaleźć pod adresem http://wszystkoociasteczkach.pl/

Jeśli zostawisz na naszej witrynie komentarz, będziesz mógł wybrać opcję zapisu twojej nazwy, adresu email i adresu strony internetowej w ciasteczkach, dzięki którym podczas pisania kolejnych komentarzy powyższe informacje będą już dogodnie uzupełnione. Te ciasteczka wygasają po roku.

Osadzone treści z innych witryn

Artykuły na tej witrynie mogą zawierać osadzone treści (np. filmy, obrazki, artykuły, itp.). Osadzone treści z innych witryn zachowują się analogicznie do tego, jakby użytkownik odwiedził bezpośrednio konkretną witrynę.

Te witryny mogą zbierać informację o tobie, używać ciasteczek, dołączać dodatkowe, zewnętrzne systemy śledzenia i monitorować twoje interakcje z osadzonym materiałem, włączając w to śledzenie twoich interakcji z osadzonym materiałem, jeśli posiadasz konto i jesteś zalogowany w tamtej witrynie.

Analiza statystyk

Wykorzystujemy usługę analizy danych w celu tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości.

Z kim dzielimy się danymi

Nie dzielimy się z nikim żadnymi danymi wrażliwymi naszych użytkowników.

Jak długo przechowujemy twoje dane

Jeśli wyślesz wiadomość, jej treść i metadane mogę być przechowywane przez czas nieokreślony.

Jakie masz prawa do swoich danych

Możesz zażądać usunięcia przez nas całości twoich danych osobistych w naszym posiadaniu. Nie dotyczy to żadnych danych, które jesteśmy zobligowani zachować ze względów administracyjnych, prawnych albo bezpieczeństwa.

Masz prawo do usunięcia swoich danych w dowolnym czasie. W tym celu wyślij wiadomość poprzez Formularz Kontaktowy lub bezpośrednio przez adres mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Twoje dane kontaktowe

Przetwarzanie danych ogranicza się jedynie do komunikacji z nadawcą.

 

Klauzula RODO (pobierz)

 

 

 


 

Szanowny użytkowniku serwisu internetowego PSP w Woli Dębińskiej!

 1. Kiedy wchodzisz na strony naszych witryn, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwisy, do których odwołujemy się w naszych witrynach, np. pokazując multimedia.
 2. Ciasteczka i podobne technologie używane są w witrynach internetowych przede wszystkim ze względu na wygodę użytkowników, m.in. po to, by jak najlepiej dostosować treści i funkcje witryny do ich potrzeb i oczekiwań, a także w celach statystycznych.
 3. Pliki ciasteczek wysyłamy wyjątkowo. Służą one tworzeniu statystyk, które pomagają dostosować zawartość stron do oczekiwań użytkowników, zapamiętaniu preferowanego wyglądu stron, np. ustawionego rozmiaru czcionki albo odnotowaniu faktu głosowania w prowadzonych ankietach czy logowania na forum.
 4. Wszystkie witryny z naszej domeny szkolawola.pl a to: strona główna szkoły, forum, galeria fotografii, strony projektu Comenius i inne tworzone w przyszłości objęte są niniejszą polityka prywatności.
 5. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszej domeny za pośrednictwem naszych witryn, pliki cookies mogą być wysyłane także z serwerów stron, do których się odwołujemy, np. YouTube czy serwisów społecznościowych takich jak Facebook.
 6. Pliki cookies nie gromadzą żadnych danych osobowych, w tym nazwisk i adresów e-mail.
 7. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
  Każdy użytkownik może zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w używanej przez siebie przeglądarce, w tym zupełnie wyłączyć możliwość ich zapisywania. Jeśli nie wyłączysz możliwości zapisywania ciasteczek pochodzących z naszych witryn, oznacza to Twoją zgodę na ich zapisywanie i przechowywanie w komputerze.
 8. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron w naszych witrynach.

Jak wyłączyć ciasteczka?

Każdy użytkownik Internetu może dostosować poziom ochrony przed ciasteczkami do swoich preferencji, w tym całkowicie zablokować możliwość pozostawiania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje, np. zalogowanie się do witryny.

Informacje na temat ustawień dotyczących ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach dostępne są na poniższych stronach:

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

Odsłony: 152323

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

MIMG 0113
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.