TEATRALNE ZMAGANIA

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 09 czerwiec 2015 Opublikowano: wtorek, 09 czerwiec 2015 Drukuj E-mail

Na XVI Gminnym Przeglądzie Teatralnym w Niedźwiedzy nie zabrakło aktorów z kl. IV-VI naszej szkoły podstawowej. Pod kierunkiem pani Zuzanny Jarek przygotowali spektakl pt. "Co się na tej wsi porobiło?" i zdobyli II miejsce wśród pięciu zespołów. Nagrodą jest wyjazd do tarnowskiego teatru na sztukę "Przygody Pędraka Wyrzutka" zorganizowany przez Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury.

Przedstawienie "Co się na tej wsi porobiło?" zaprezentowano też w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Brzesku na 4. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży pt. "Teatralne Lustra". Wzięło w nich udział 31 przedstawień teatralnych. Zespół MASKA z naszej szkoły podstawowej zdobył wyróżnienie 1 stopnia za "dowcipną wizję z zaświatów w realiach współczesnej wsi" i w nagrodę otrzymał 200 zł.

Sd Image002