Bezpieczna+

Nadrzędna kategoria: Projekty Utworzono: piątek, 24 listopad 2017 Opublikowano: piątek, 24 listopad 2017 Drukuj E-mail

Założenia Bezpiecznej+:

  • przeciwdziałanie przemocy i agresji, w tym cyberprzemocy,
  • nauka postępowania w sytuacjach kryzysowych,
  • rozwój relacji interpersonalnych (nauczyciel – uczeń, dziecko – rodzina, kolega – kolega w szkole i w środowisku),
  • integracja uczniów,
  • kształtowanie postaw asertywnych (zwłaszcza wobec oprawców).

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią, poprzez m.in. budowanie pozytywnego klimatu szkoły i klasy jak również dbanie o prawidłowe relacje rówieśnicze. W celu realizacji postawionych sobie zadań, pod hasłem „Nie daj się złapać w sieć”  zostaną podjęte działania o charakterze profilaktycznym, które realizowane będą w formie warsztatów psychologicznych.
Zaplanowane działania opracowane są tak, aby uczeń został zapoznany z różnorodnymi zagrożeniami mogącymi go spotkać w szkole i poza nią oraz potrafił skutecznie reagować w sytuacji wystąpienia tych zagrożeń. Zaplanowane wydanie broszury, dot. korzystania z nowych mediów oraz uzależnień m.in. od komputera, gier, pozwoli na wzrost świadomości dzieci i rodziców na temat pojawiających się zagrożeń.


W środę 22 listopada 2017 roku uczniowie kl. IV a i IV b, realizujący rządowy program „Bezpieczna+”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią, byli w Tarnowie w kinie na filmie pt. „Tarapaty”. Wyjazd miał na celu praktyczne ćwiczenia zachowania bezpieczeństwa podczas wycieczek, dbanie o prawidłowe relacje rówieśnicze oraz właściwe zachowanie w różnych sytuacjach. W tym samym dniu w godzinach popołudniowych uczniowie brali udział w warsztatach poprowadzonych przez panią psycholog mgr Barbarę Łyduch.

 

Odsłony: 9281

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

MPorabka KAMI 002
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.