Bezpiecznie z Mrówką

Opublikowano: wtorek, 28 listopad 2017 Drukuj E-mail

W poniedziałek 27 listopada w naszej szkole odbyła się pogadanka st. asp. Eweliny Budy z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku z uczniami klas I - III, sponsorowana przez PSB - Mrówka z Dębna. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiła sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa o ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez sklep PSB - Mrówka z Dębna.

M5foto02