Święta Wielkanocne

Miłość wszystko rozwiązała –
Dlatego uwielbiam tę Miłość,
Gdziekolwiek by przebywała.” –

ten cytat stał się motywem przewodnim akademii z okazji 13. rocznicy śmierci Świętego Jana Pawła II, Papieża, jakiego w dziejach Kościoła jeszcze nie było. Papieża, który uczył, że miłość jest jedyną drogą, którą należy iść bez względu na religię, narodowość czy poglądy. Stąd właśnie pomysł, by w montażu słowno-muzycznym, a nawet w scenografii podkreślić miłość Ojca Świętego do człowieka, a nade wszystko do Boga.

Nauczanie Jan Pawła II, miejsca z nim związane i historię jego drogi do świętości przedstawili uczniowie klas drugich gimnazjum. Refleksyjne wiersze i nastrojowe pieśni, które wykonywał chór szkolny, przybliżyły uczniom naszej szkoły sylwetkę tego wielkiego, a jakże skromnego człowieka. Dodatkową atrakcją były filmy i zdjęcia dotyczące najważniejszych momentów w życiu Karola Wojtyły, np. wyboru na Stolicę Piotrową, czy pobytu w ukochanych Wadowicach. W czasie akademii można było się wzruszyć, ale i czasami roześmiać, np. słuchając wypowiedzi Jana Pawła II o słynnych kremówkach lub duszpasterstwie akademickim.

Montaż słowny przygotowały panie Genowefa Machał i Alicja Sacha, chór szkolny i solistów prowadziła pani Elżbieta Rega, dekoracją zajęła się pani Małgorzata Brzuchacz, natomiast pokaz zdjęć i filmów był zasługą pana Lucjana Barana.

MDSC04471