Erasmus+ w Hiszpanii

Opublikowano: niedziela, 29 kwiecień 2018 Drukuj E-mail

W dniach 16-20 kwietnia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach międzynarodowego projektu Erasmus +  „Podróż po Europie z aktywizującymi metodami nauczania”. W projekcie biorą udział szkoły z Grecji, Hiszpanii, Polski,  Węgier i Włoch. Tym razem przedstawiciele szkół gościli w malowniczej hiszpańskiej miejscowości Madrigueras. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II b: Zuzanna Kania, Karolina Lewandowska i Oliwia Podstawa oraz nauczycielki: pani Magdalena Hepner-Widło i pani Anna Gurgul.

W trakcie kilkudniowego pobytu uczestnicy mieli wiele okazji by poznać hiszpański system edukacji, kulturę i piękne tradycje, zwiedzić wspaniałe miejsca a przede wszystkim przyjrzeć się  codziennemu życiu mieszkańców. Zaplanowany przez gospodarzy bogaty program zawierał m.in. wycieczkę do miasta Cuenca słynącego z tzw. „wiszących domów”, zwiedzanie miasta Albacete połączone z grą miejską oraz wizytę w Muzeum Paleontologii, Muzeum Nauki oraz w bardzo interesującym  Muzeum Scyzoryków.

Głównym punktem wizyty w Madrigueras były edukacyjne targi FEMAC na których zaprezentowane zostały różnorodne aktywizujące metody nauczania. W ramach targów każdy kraj zobligowany był do przygotowania swojego stanowiska, na którym przedstawione zostały efekty dotychczasowej pracy w ramach projektu: gry edukacyjne, prezentacje, zdjęcia oraz nowatorskie pomysły wykorzystywane w zdobywaniu wiedzy.

Czas spędzony w Hiszpanii dostarczył każdemu uczestnikowi wielu wspaniałych przeżyć i wrażeń, a nawiązane znajomości i przyjaźnie mają szansę jeszcze bardziej się utrwalić podczas kolejnych planowanych w ramach projektu spotkań.

48A